Mijn 13e bezoek aan de Amsterdamse Waterleidingduinen in 2022 is op 14 november. Ook nu begint mijn wandeling bij ingang Panneland.
Bij de parkeerplaats is het drukker dan de laatste paar keer dat ik hier was. In het begin zie ik veel paddenstoelen. Ergens tussen de struiken hoor ik in ene geburl. Een damhert laat nog even van zich horen. De burltijd is al voorbij, daarom valt het op dat ik dit geluid nu nog hoor. Ik loop vanaf de Pannelanderweg via Donderhoek om het Eiland van Rolvers. Richting het Groot Zwarteveld en ook op dit veld zie ik een paar groepjes damherten, vooral mannetjes. Het stuk langs het water dat parallel loopt aan de Strandweg is helemaal onder handen genomen. De oevers van de toevoersloot zijn natuurvriendelijk gemaakt. Dit om plantensoorten zoals orchideeën, zegge en parnassia hier weer te laten groeien. De rietkragen worden ingericht voor rietvogels. De hoop is dat ook de waterspitsmuis zich hier laat zien. Een aantal poelen worden ook schoongemaakt. Dit ten behoeve van de rugstreeppad. Ben benieuwd hoe het er over een tijdje uitziet.
Ik loop verder naar de plek waar ik eerder vossen heb gezien. In oktober ben ik niet in dit deel geweest omdat ik toen opzoek was naar burlende damherten. Op de plek waar ik in september was, zit nu geen vos, maar ik zie een eindje verderop een paar mensen staan, en ja hoor, daar staat/ligt/zit een vos in het gras. Het is niet makkelijk fotograferen. Deze vos gaat op een gegeven moment weg en er komt nog een tweede vos aangelopen, maar ook deze vos is snel weg. Ik besluit na een tijdje wachten ook die kant op te lopen in de hoop dat ik ze tegenkom. Ze zijn een stukje het gebied daar ingetrokken maar ze laten zich wel weer zien. Ik kom hier een paar andere fotografen tegen. Als de beide vossen hier weggelopen zijn, loop ik met een aantal anderen richting de uitgang. Omdat het vroeg donker is, moeten we rond 17.00 uur buiten het hek zijn. De terugweg worden we vergezeld door de twee vossen die ons achterna lopen. In het water zwemmen twee knobbelzwanen, er wordt wel op elkaar gereageerd maar verder gebeurd er niets. In dit deel zit ook vos nr. 3. Hij komt in ene uit de struiken tevoorschijn. Ik loop verder en bezoek met een paar anderen nog een plek waar een vos zich vaak ophoudt maar deze laat zich vandaag niet zien. Ik loop terug naar de de uitgang. Het was weer een hele geslaagde dag.
Hieronder vindt u een impressie van de door mij gemaakte foto's tijdens deze wandeling door de Amsterdamse Waterleidingduinen op 14 november 2022. Geniet van de foto's.
In de afgelopen jaren heb ik veel wandelingen in de Amsterdamse Waterleidingduinen gemaakt. Foto's van deze bezoeken kunt u zien door te klikken op één van foto's in het artikel foto's Amsterdamse Waterleidingduinen.
Meer informatie over de Amsterdamse Waterleidingduinen kunt u vinden in het artikel informatie.
Volg JTravel op Facebook, Instagram, Twitter, Mastodon, Pinterest, Bloglovin' en YouTube.
Bewaar op Pinterest
Reacties mogelijk gemaakt door CComment